Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Muzeum Kopisty

Muzeum Kopisty



Osmáci navštívili Podkrušnohorské technické muzeum v Kopistech. Muzeum se nachází v místech, kde byl důl Julius III. Prohlédli si prostory bývalé šachty, z níž se hlubinným způsobem těžilo hnědé uhlí. Viděli šatny, lampárnu, těžní věž se strojem, kterým havíři fárali do hloubky 180 metrů. Prohlédli si expozici o báňských záchranářích a jejich práci. Svezli se důlní závěsnou mašinou, kterou jezdili havíři pod zemí na pozici těžby uhlí.

                                                                                                             Zdař bůh.