Úvod > Aktuality > Projektový den - Buďme kamarádi

Projektový den - Buďme kamarádi

Dnes ve škole proběhl projektový den na podporu prevence šikany Buďme kamarádi. Organizace se ujal školní parlament. Den začal divadelním představením, které herci nacvičovali se záměrem ukázat všem, jak je důležité mít kamarády. Pak už se žáci 5. – 9. ročníků se rozdělili do družstev a pod vedením lídrů školského parlamentu byly plněny jednotlivé úkoly.  Žáci vyrobili strom Kamarádství, na něm se podíleli i žáci 1. stupně a děti z mateřské školy. V družstvech shlédli přednášku o úskalích šikany, aby si každý uvědomil, jaké tresty mohou postihnout případné agresory. Na závěr si družstva zasoutěžila v nacvičeném kankánu. Takže došlo i na zábavu. Den se vydařil a snad výsledky závěrečného testu dokážou, že den zanechal v žácích zážitek posilující přívětivé klima školy.